Nové číslo Theologia vitae vyšlo

publikováno 21. 01. 2014 sdílet:

Počátkem roku 2014 vyšlo nové číslo časopisu Theologia vitae. Celé toto číslo je věnováno teologii obrácení a navazuje na Evangelikální teologickou konferenci z roku 2010. Na této konferenci zazněly zásadní referáty o konverzi, která je zkušeností spojující křesťany přes hranice konfesí.

V novém čísle nalezneme starozákonní pohled “Boží lítost: výchozí bod lidského obrácení” od Viktora Bera.

Následuje pohled z novozákonní perspektivy, který prezentuje a rozvíjí Karel Taschner.

Sondu do pojetí obrácení v díle apoštola Pavla předkládá Petr Cimala.

Pod názvem “Milovník modré květiny: C. S. Lewis na imaginativní cestě k Bohu” se ukrývá příspěvek Matěje Hájka, který předkládá Lewisovu otevřenost k přirozené teologii a dotýká se aktuálních přístupů pro dnešní postmoderní dobu.

Interpretací náboženské zkušenosti se zabývá Pavel Černý, jehož příspěvěk se zaměřuje na konverzi v pojetí známého evangelisty Billy Grahama.

Číslo uzavírají recenze několika knih a sborníků z teologických koferencí z pera Jakuba Formánka, Pavola Bargára a Jiřího Cyruse Klimeše.

Nové číslo i starší čísla Theologia vitae si můžete objednat a zakoupit (i přes internet) v knihkupectví SAMUEL (Praha 1, Soukenická 15), nebo ve Sdružení evangelikálních teologů také v Soukenické 15 či v Evangelikálním teologickém semináři v Praze na Černém Mostě.