Posunutí Teologického fóra z 22. 11. 2021 na jaro 2022

publikováno 18. 11. 2021 sdílet:

Vážení členové a přátelé SET,

na včerejší státní svátek večer se setkal Výbor SET a vážil konání Teologického fora - Kreativní práce s Biblí (pondělí 22. 11. 2021). Důvodem této porady byl rostoucí počet nakažených covidem. Doporučena byla možnost přejít na online, nebo posunout na jaro. Dostal jsem za úkol kontaktovat řečníky a poradit se s nimi. Všichni byli ochotni přijít i v této situaci, ale nakonec převážilo posunutí fóra na jaro. Online forma by pro toto specifické fórum nebyla vhodná, protože bychom dobře nemohli využít tvůrčích možností řečníků a jejich vstupy písňové, poetické a výtvarné. Je rozdíl vidět např. obrazy na obrazovce a jiný prožitek je osobní návštěva galerie.

Na teologických fórech o přestávkách také rádi pohovoříme u občerstvení, vzájemně se seznámíme a sdělíme své zkušenosti. To vše by bylo značně omezené. Zavedení bavorského modelu také vyloučuje ty, kteří mají jen test. Nemohli by se zúčastnit.

S těžkým srdcem tedy odkládáme připravené teologické fórum na jaro a věříme, že se setkáme v lepších podmínkách. Těšili jsme se na toto setkání, ale odklad vnímáme jako příspěvek k řešení pandemické situace.

S přáním všeho dobrého a Božího požehnání i pro tyto dny nových omezení jménem Výboru SET

Pavel Černý, předseda